• پروژه‌ها: طبقه‌بندی‌ها
  • نظرسنجی از زائران درباره اطلاع رسانی و رضایت از خدمات شهری در نوروز 1397 در مشهد

   نظرسنجی از زائران درباره اطلاع رسانی و رضایت از خدمات شهری در نوروز 1397 در مشهد


   مقدمه

   شهرهای برخوردار از محیط بصری مطلوب قادرند تا با وسعت بخشیدن به تجربه زیباشناختی شهروندان، موجبات ارتقای تصویر ذهنی جامعه از خویش و تقویت فرهنگ عمومی آنان را فراهم ساخته و با اعتلا بخشیدن به وجهه شهر در سطح ملی و بین المللی، توان رقابتی شهر را برای جذب هر چه بیشتر سرمایه و اقشار خلاق تقویت نماید . اساساً منظر شهری، سطح تماس «انسان» و«پدیده شهر» است و از این رو بخش قابل توجهی از دانش، عواطف و رفتار محیطی شهروندان تحت تأثیر آن شکل می گیرد.
   مدیریت شهری و در رأس آن شهرداری ها در فرایند تحول و توسعه شهری، نه فقط در ابعاد اقتصادی کالبدی و عمرانی آن نقش و جایگاه ویژه ای دارند، بلکه با تغییر و تحولات پرشتاب اجتماعی و فرهنگی و گسترش جمعیت شهرنشین، باید برای پاسخگویی به مطالبات فزاینده فرهنگی و اجتماعی اسباب و تمهیدات لازم را فراهم آورند.
   یکی از موارد بسیار مهم در تمام شهرهای توریست پذیر دنیا، اطلاع رسانی مناسب و برخورداری توریست/زائر از اطلاعات مورد نیاز وی می باشد. اهمیت این مسئله به اندازه ای است که تا حد بسیار زیادی، رضایت سفر در گرو ان قرار دارد. شهر مشهد، دومین کلان شهر ایران و بزرگترین شهر مذهبی در ایران است که هرساله خیل غظیمی از زائران برای زیارت مرقد امام هشتم شیعیان در آن حضور می یابند. بخصوص در تعطیلات نوروز، مشهد یکی از مقصد های مهم گردشگری برای میلیون ها زائر از سراسر کشور است. لذا پر واضح است که برخورداری زائران از اطلاعات مختلف مورد نیازشان، از وظایف مهم مدیریت شهری می باشد.
   بنابراین تحقیق حاضر در نظر دارد ضمن بررسی میزان رضایت زائران از خدمات اطلاع رسانی ارائه شده، میزان نیاز انها را نیز به پاره ای از اطلاعات دریافت نماید. همچنین در بخشی از مطالعه حاضر میزان رضایت زائران از المان های نوروزی نصب شده در سطح شهر سنجیده خواهد شد.

   مشخصات
   تاریخ شروع :۱۳۹۷/۰۱/۰۷تاریخ خاتمه :۱۳۹۷/۰۱/۲۸مبلغ اعتبار :
   پیمانکار :پژوهشگر: امید رضایی
   پیوست

 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 373,093
  تعداد بازدید امروز : 108
  تعداد بازدید دیروز : 1,254
  آخرین به روزرسانی : 1397/06/17 18:18
 • پیوند های مرتبط
  سامانه ارزیابی فرهنگی و اجتماعی - سافا
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  سازمان جهانی ارزیابی تاثیر
  سازمان ارزیابی تاثیر اجتماعی فرهنگی تهران
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری 
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد