• پروژه‌ها: طبقه‌بندی‌ها
  • ارزیابی عملکرد ویژه برنامه های هفته درختکاری

   ارزیابی عملکرد ویژه برنامه های هفته درختکاری


   در دنیای امروز با رشد شهرنشینی درختان نقش مهم تری در زندگی شهروندان ایفا می کنند، چرا که ازدیاد وسایل نقلیه و فعالیت روزانه آنها در سطح شهرهای بزرگ و کوچک آلاینده ها و گازهای مهلک و خطرناکی در هوای شهرها تولید کرده و سلامت افراد را تهدید می کند. به همین دلایل امروزه نقش و اهمیت درختان نه به دلیل تأمین منابع مهمی نظیر چوب، کاغذ، ‌الوار و هزاران محصول دیگر است بلکه به دلیل نقش بی بدیل آنها در تامین سلامت بشر و کیفیت زندگی شهروندان است.
   با روز افزون شدن وضع نامساعد گروههای آسیب پذیر جامعه نظیر بیماران ریوی و قلبی، سالخوردگان و کودکان مساله درخت و درختکاری اهمیت حیاتی یافته و راه حلی مناسب برای مبارزه با آلودگیهای مذکور به شمار می آید.

    

   و خلاصه درخت و درختکاری از یک سو کلیدی حیاتی برای سلامتی جامعه و تلطیف محیط های شهری است و از سوی دیگر بهانه ‌ای است برای این که به محیط زیست احترام گذشته و با کمک به آن به سوی محیط زیستی سالم قدم برداریم. در همین راستا در هفته درختکاری در سطح مناطق 13 گانه شهرداری مشهد 250 هزار اصله درخت با مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد کاشته شد، به علاوه در جهت تغییر رفتار و حساس سازی شهروندان به حفظ و نگهداری فضای سبز شهری علاوه بر برگزاری کلاس های آموزشی، برنامه های فرهنگی متعدد در قالب جشن ، همایش، تئاتر و ... توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد برگزار گردید که گزارش ارزیابی عملکرد آن در ادامه ارائه شده است.
   فرآیند نظارت و ارزیابی ویژه برنامه های هفته درختکاری بر مبنای مدل کارت امتیاز دهی متوازن و متناسب با رویکردها و خط مشی های معاونت فرهنگی و اجتماعی در قالب مصاحبه، مشاهده و بر اساس شاخص های کیفی و کمی اجرا شد. شاخص های کیفی، متناسب با محتوای فعالیت ها و بر مبنای سنجه های مرتبط و شاخص های کمی بر اساس فرآیند اجرایی و انتظارات مخاطبین با نظر مدیران و کارشناسان طی جلسات متعدد احصاء گردید.
   توزین وزن فعالیت ها متناسب با تطابق اهداف برنامه با اهداف کلان معاونت فرهنگی و مبتنی بر دستور العمل اعلام شده، انجام شد.
   نتایج حاصل از ارزیابی بطور اختصاصی برای هر منطقه و بر اساس 7 محور طبق جدول ذیل در فصل اول این گزارش ارائه می شود.
   شاخص های کیفی در این ارزیابی هفتاد درصد وزن ارزیابی نهایی را شامل می شوند .

   مشخصات
   تاریخ شروع :۱۳۹۶/۱۲/۰۱تاریخ خاتمه :۱۳۹۶/۱۲/۲۹مبلغ اعتبار :
   پیمانکار :پژوهشگر: دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی
   پیوست

 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 999,315
  تعداد بازدید امروز : 83
  تعداد بازدید دیروز : 213
  آخرین به روزرسانی : 1399/07/21 13:21
 • پیوند های مرتبط
  سامانه ارزیابی فرهنگی و اجتماعی - سافا
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  سازمان جهانی ارزیابی تاثیر
  سازمان ارزیابی تاثیر اجتماعی فرهنگی تهران
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری 
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد