• پروژه‌ها: طبقه‌بندی‌ها
  • گزارش طرح نیازسنجی فرهنگی و اجتماعی زائرین پایانه مسافربری امام رضا(ع) در نوروز 1395

   گزارش طرح نیازسنجی فرهنگی و اجتماعی زائرین پایانه مسافربری امام رضا(ع) در نوروز 1395

    

   بررسی نیازها و انتظارات زائرین، اطلاعاتی به سازمان خدمت رسان می‌دهد که به‌وسیله آن، سازمان می‌تواند خدمت‌رسانی خود را جهت داده و کم و کیف آن را تغییر دهد. چنانچه تغییر، دقیق، به‌موقع و مناسب باشد به افزایش رضایت خدمت گیران منتهی می‌شود. میزان رضایت‌مندی دریافت‌کنندگان خدمت یکی از مؤلفه‌های مهم عملکرد مثبت سازمان‌های خدماتی است. شهرداری مشهد به‌ویژه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تلاش می‌کند تا بر اساس ارزیابی و نظرات زائرین، خدمات و فعالیت‌های فرهنگی پایانه مسافربری امام رضا(ع) را متناسب با نیازهای زائرین جهت دهد. این جهت‌دهی جز با روش علمی و منطقی که هم نیازهای واقعی جامعه هدف شناسایی شود و هم روشی مستند و قابل‌ارائه و دفاع باشد امکان‌پذیر نیست. مهم‌ترین نتیجه تحقیق برای سازمان می‌تواند آگاهی آن سازمان نسبت به وضعیت خدمات فرهنگی و اجتماعی که ارائه می‌دهد و بازخورد آن از طرف دریافت‌کنندگان خدمت برای مدیران سازمان باشد.
   اطلاع از نیازهای زائران، زمینه کارآمدی جامعه میزبان در ارائه امکانات و خدمات مناسب و همچنین جذب گسترده‌تر و بهتر زائر را فراهم می‌کند. یکی از اهداف مهم تمامی دستگاه‌های دولتی و غیردولتی شهر مشهد، افزایش حس معنوی زیارت و تعمیق باورهای مذهبی می‌باشد. این مهم جز از طریق شناسایی و رفع نیازهای فرهنگی و اجتماعی زائران و گردشگران و افزایش رضایت آن‌ها امکان‌پذیر نیست.
   مدیران گردشگری می‌بایست با اطلاع از خواسته‌ها و نیازهای زائران و گردشگران، کشف عوامل جاذبه زائران و همچنین با آگاهی از الگوهای سفر زائران و گردشگران در عرصه عمل، منابع و امکانات موجود خود را با نیازها و خواسته‌های آنان منطبق کنند. این عمل، مدیران را قادر می‌سازد علاوه بر جلب رضایت زائران و تأمین امکانات و نیازهای فرهنگی و اجتماعی مورد تقاضای آن‌ها، عملکرد خود را نیز ارزیابی و در جهت بهبود آن گام بردارند.

   مشخصات
   تاریخ شروع :۱۳۹۵/۰۱/۰۸مبلغ اعتبار :
   پیمانکار :پژوهشگران: سید حسین وزیری، جمال طوسی فر
   پیوست

 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,007,129
  تعداد بازدید امروز : 88
  تعداد بازدید دیروز : 521
  آخرین به روزرسانی : 1399/07/21 13:21
 • پیوند های مرتبط
  سامانه ارزیابی فرهنگی و اجتماعی - سافا
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  سازمان جهانی ارزیابی تاثیر
  سازمان ارزیابی تاثیر اجتماعی فرهنگی تهران
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری 
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد