• بخشهای خبری
  • اخبار پر بازدید
  • تازه ترین خبرها
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 385
   کد: 154981
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
   مدرسی در نشست مشترک با پژوهشکده نوین شهر معنوی خبر داد

   تدوین اطلس فرهنگی و اجتماعی شهر مشهد

   به گزارش واحد رسانه گروه برنامه ریزی و توسعه سازمان اجتماعی فرهنگی، نشست مشترکی با موضوع بررسی عرصه های مشترک همکاری با پژوهشکده نوین شهر معنوی برگزار شد. .
   نشست مشترک با پژوهشکده ثامن

   به گزارش واحد رسانه گروه برنامه ریزی و توسعه سازمان اجتماعی فرهنگی، نشست مشترکی با موضوع بررسی عرصه های مشترک همکاری با پژوهشکده نوین شهر معنوی برگزار شد. این نشست  با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع، رییس برنامه ریزی و توسعه سازمان، رییس پژوهشکده نوین شهر معنوی و دبیر کارگروه اجتماعی فرهنگی این پژوهشکده برگزار شد.
   در این نشست مدرسی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان اجتماعی فرهنگی،هدف اصلی این معاونت را محتواسازی برای سایر قسمت ها خواند و افزود: این معاونت حوزه‌ی مطالعات پروژه‌‌های شهری، طرح های تفصیلی، همراهی با سایر معاونت‌ها از زاویه نگاه فرهنگی و اجتماعی، طرح های اثربخشی و نظرسنجی، آمار، GIS، IT را دستور کار خود قرار داده است.
   وی با بیان اینکه بسیاری از پژوهش های انجام شده در حوزه مطالعات اجتماعی و فرهنگی می بایست مورد تحلیل واقع شود از تهیه اطلس فرهنگی و اجتماعی خبر داد. در ادامه معاون توسعه مدیریت و منابع خواستار انتقال تجربیات پژوهشکده جهت بهره برداری در این معاونت شد.
   پس از آن رمضانی، رییس گروه برنامه ریزی و توسعه سازمان فرهنگی، ضمن مهم برشمردن جایگاه پژوهشکده به عنوان یک مجموعه در جذب نخبگان دانشگاهی برای حل مشکلات ، گسترش انجام پژوهش های اجرایی را از ظرفیت های آن برشمرد.
   در ادامه استادی، دبیر کارگروه اجتماعی و فرهنگی، پژوهشکده نوین شهر با اشاره به ظرفیت بسیار بالای پژوهشکده در ارتباط گیری با پژوهشگران افزود: ما آمادگی داریم در حوزه هایی نظیر فرهنگ شهروندی، شهر هوشمند نشست هایی برگزار کنیم. وی افزود: در حوزه تجارب جهانی مرتبط، پژوهشکده آمادگی دارد تجارب دنیا را به صورت راهکارهای عملیاتی ارائه دهد.
   سپس محروقی رییس پژوهشکده نوین شهر، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص عملکرد پژوهشکده هدف اصلی این مجموعه را ایجاد پاتوقی برای پژوهشگران جوان خواند. وی همچنین از طراحی یک رصدخانه فرهنگی و اجتماعی
   در شهرداری اصفهان با طراحی پژوهشکده خبر داد. وی افزود: مدلی که در رصدخانه طراحی شده است مشارکت چندگانه است، به این صورت که بخش خصوصی مجری کار باشد و متولیان رصدخانه فرهنگ و ارشاد و شهرداری و پژوهشکده باشند. وی همچنین از بافت های فرسوده به عنوان یکی از دغدغه های مهم پژوهشکده نام برد.
   در پایان این نشست بر گسترش روابط سازمان اجتماعی فرهنگی و پژوهشکده نوین شهر معنوی در حوزه پژوهش های اجتماعی و فرهنگی و نیز بر عقد تفاهم نامه ای مابین دو مجموعه تاکید شد.

   تعداد بازدید: 385
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,034,265
  تعداد بازدید امروز : 249
  تعداد بازدید دیروز : 121
  آخرین به روزرسانی : 1400/10/25 08:03
 • پیوند های مرتبط
  سامانه ارزیابی فرهنگی و اجتماعی - سافا
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  سازمان جهانی ارزیابی تاثیر
  سازمان ارزیابی تاثیر اجتماعی فرهنگی تهران
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری 
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد