• بخشهای خبری
  • اخبار پر بازدید
  • تازه ترین خبرها
  •  
   منبع خبر : دفتر مطالعات فرهنگی
   تعداد بازدید: 407
   کد: 154426
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
   واحد ارزیابی گروه برنامه ریزی و توسعه اعلام کرد

   برگزاری بیش از 2000 برنامه فرهنگی در ماه مبارک رمضان 97

   به گزارش واحد رسانه گروه برنامه ریزی و توسعه سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، دویست و شصت امین نشست هم اندیشی" شهر فرهنگ اجتماع" با موضوع بررسی عملکرد فرهنگسرا در سال 1397 در روز 12 تیرماه برگزار شد. این نشست با حضور رییس گروه برنامه ریزی و توسعه، رییس اداره فرهنگی سازمان اجتماعی فرهنگی و کارشنان ارزیابی و نظارت و نظریسنجی سازمان در ساعت 10 صبح شروع شد.
   نشست 260

   به گزارش واحد رسانه گروه برنامه ریزی و توسعه سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، دویست و شصتمین نشست هم اندیشی"شهر فرهنگ اجتماع" با موضوع بررسی عملکرد فرهنگسراها در سال 1397 در روز 12 تیرماه برگزار شد. این نشست با حضور رئیس گروه برنامه ریزی و توسعه، رییس اداره فرهنگی سازمان اجتماعی و فرهنگی و کارشناسان ارزیابی و نظارت و نظرسنجی سازمان در ساعت 10 صبح آغاز شد.
   دکتر رمضانی، رییس گروه برنامه ریزی و توسعه سازمان، ضمن تشکر از حضور مدیران و کارشناسان فرهنگسرای شهر این جلسه را یک جلسه هم اندیشی میان خانواده فرهنگی شهر مشهد خواند و به پژوهش هایی که در خصوص عملکرد فرهنگسراها که توسط گروه های نظرسنجی و ارزیابی سازمان انجام شده است اشاره کردد و افزود: به میزان فعالیت هایی که فرهنگسراها انجام می دهند می بایست گزارش عملکرد داشته باشند که بتوان عملکردها را ارزیابی کرد.
   پس از آن خانم غفاریان، کارشناس گروه نظرسنجی و اثرسنجی سازمان اجتماعی و فرهنگی، به ارائه گزارش پژوهش نظرسنجی "آشنایی همسایگان فرهنگسراهای سازمان اجتماعی و فرهنگی" با این مراکز پرداخت و میزان آشنایی هریک همسایگان را در یک شعاع مشخص از سازمان مورد پژوهش قرارداده و نتایج آن را ارائه نمود.وی با اشاره به اینکه در نظر سنجی انجام شده اخیر با عنوان نظر سنجی از همسایگان فرهنگسراها به بررسی میزان شناخت همسایگان با خدمات و برنامه های فرهنگسرا پرداختیم، افزود:  طی سوالاتی به اطلاعاتی دست یافتیم که می تواند برای برنامه ریزی در سطح خرد و کلان راهگشا باشد .
   این کارشناس نظرسنجی با بیان اینکه جامعه اماری این پژوهش تمامی همسایگان محدوده فرهنگسرا بودند اظهار داشت: این پژوهش که با حجم نمونه ای بالغ بر 940 نفر از همسایگان اطراف فرهنگسرا این تحقیق انجام شده است و نتایج حاکی از آن است که بالغ بر 80 درصد پاسخگویان از وجود فرهنگسرا ابراز اطلاع نموده اند و از مجموع خدمات و برنامه های ارائه شده در فرهنگسرا از قبیل سالن مطالعه ، کلاسهای آموزشی ، جشن های مناسبتی ، ویژه برنامه های خانوادگی و ... 36 درصد همسایگان استفاده نموده اند .
   پس از آن علی قدرتی، کارشناس ارزیابی سازمان گزارشی از عملکرد فرهنگسراها در ایام ماه مبارک رمضان ارائه داد و از برگزاری حدود 659 و 1300برنامه فرهنگسراها و مناطق در ماه مبارک رمضان 1397 خبر داد. وی با بیان اینکه ثبت گزارش فعالیت‌ها در سامانه اتفاق، می تواند به ارزیابی بهتر عملکرد فرهنگسراها کمک کند، این سامانه را به عنوان مهمترین منبع اطلاعات گزارش سازمان برشمرد.
   در ادامه عرب پور، رییس اداره فرهنگی سازمان اجتماعی فرهنگی، گزارشی از برنامه های فرهنگسراها در تابستان را ارائه نمود. وی با اشاره به اینکه کارگروهی برای اجرای برنامه ای واحد در فرهنگسراها تشکیل شده است از تدوین هفت بسته برنامه ویژه در اداره فرهنگی خبرداد و افزود: این بسته ها در راستای تحقق اهداف هویت و نشاط برنامه ریزی شده است. وی در ادامه گفت: در این بسته برنامه ها علاوه بر برنامه فرهنگسراها، به ظرفیت محلات توجه ویژه شده است.
   در پایان نشست محمد مدرسی، معاون توسعه مدیرت و منابع سازمان با حضور در نشست خواستار ارائه گزارشات مداوم از فرهنگسراها شد و اظهار داشت: گزارشات می بایست ارائه شود و در سامانه اتفاق ثبت شود تا عملکرد خوبتان دیده شود.

    


   تعداد بازدید: 407
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,034,206
  تعداد بازدید امروز : 190
  تعداد بازدید دیروز : 121
  آخرین به روزرسانی : 1400/10/25 08:03
 • پیوند های مرتبط
  سامانه ارزیابی فرهنگی و اجتماعی - سافا
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  سازمان جهانی ارزیابی تاثیر
  سازمان ارزیابی تاثیر اجتماعی فرهنگی تهران
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری 
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد