• بخشهای خبری
  • اخبار پر بازدید
  • تازه ترین خبرها
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 440
   کد: 153184
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
   منتظری در نشست شورای اجتماعی محلات منطقه 6 خبر داد

   تصویب آیین نامه جدید شورای اجتماعی محلات در شورای اسلامی شهر

   به گزارش واحد رسانه گروه برنامه برنامه ریز و توسعه سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، نشست اعضاء شورای اجتماعی محلات منطقه شش در روز شنبه مورخ 12 خرداد ماه 1397 با حضور معاون اجتماعی و مشارکت ها و رئیس دبیرخانه های شورای اجتماعی محلات مشهد و اعضای گروه برنامه ریزی و توسعه سازمان اجتماعی و فرهنگی و مسئولین فرهنگی منطقه 6 در ساعت 16 در مسجد الرضا واقع در خیابان شهید معقول برگزار گردید
   نشست شورای اجتماعی محلات منطقه 6

    به گزارش واحد رسانه گروه برنامه برنامه ریز و توسعه سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، نشست اعضاء شورای اجتماعی محلات منطقه شش در روز شنبه مورخ 12 خرداد ماه 1397 با حضور معاون اجتماعی و مشارکت ها و رئیس دبیرخانه های شورای اجتماعی محلات مشهد و اعضای گروه برنامه ریزی و توسعه سازمان اجتماعی و فرهنگی و مسئولین فرهنگی منطقه 6 در ساعت 16 در مسجد الرضا واقع در خیابان شهید معقول برگزار گردید. این نشست با هدف شنیدن دغدغه ها و مشکلات و راهکارهای نمایندگان اعضای شورای اجتماعی محلات در منطقه 6 تشکیل گردید.
   در ابتدای نشست نیک جوانی، معاون فرهنگی منطقه6 با بیان اینکه در سال های گذشته امکانات عادلانه توزیع نشده است ابراز داشت: علیرغم محرومیت ها و نبود امکاناتی که در این منطقه وجود دارد نخبگان بسیار زیادی در این منطقه پرورش یافته و در جامعه تاثیر گذار بوده اند. وی در ادامه ابراز امیدواری کرد تا با کمک معاون محترم اجتماعی شهرداری مشهد بتوان گام های موثری در منطقه 6 برداشت.
   در ادامه نشست نمایندگانی از اعضای شوراهای اجتماعی محلات به ارایه نظرات و طرح مشکلات پرداختند. برخی از موارد مطرح شده در نشست بدین شرح است:" عملیاتی نشدن طرحها و ایده های مصوب شورا، مشخص نبودن جایگاه شورا در حوزه خدمات فرهنگی و اجتماعی و عمرانی، تکرار فرآیندهای پیگیری به دلیل تغییرات مدیریتی و پرسنل، اولویت داشتن رسیدگجی به مشکلات جاری محل نسبت اقدامات فرهنگی، کمبود فضای سبز و گل و گیاه، عدم زیباسازی محلات ، کمبود سالن های فراغتی نظیر سالن ورزشی و سینما".
   در ادامه رئیس دبیرخانه های شورای اجتماعی محلات مشهد با ذکر اینکه مشکلات اجتماعی شهر مشهد بسیار زیاد است و شورای اجتماعی محلات به عنوان پروژه پایدار شهرداری در حال پیگیری است، از تصویب آئین نامه ای جدید خبر داد. منتظری با اشاره به اینکه آیین نامه قبلی شوراها بسیار کلی و پشتوانه قانونی نداشت، افزود: آیین نامه جدید که در مراحل نهایی اش قرار دارد به زودی تقدیم شورای شهر خواهد شد که با تصویب آن پشتوانه قانونی اش تثبیت شود و سایر نهادهای شهری شورای اجتماعی محلات را به رسمیت بشناسند. وی با بیان اینکه این آیین نامه تغییراتی را در ساختار شورای محله ایجاد می کند، از مردمی بودن گزینه ریاست و نایب رییس شورا خبر داد.
   سپس معاون اجتماعی و مشارکت ها سازمان اجتماعی فرهنگی با مهم برشمردن تشکیل نشست های مشترک میان شورای اجتماعی محلات با مدیران سازمان به مصوب شدن آیین نامه جدید در شورای شهر اشاره کرد و افزود: اعضای شوراها در حال حاضر منتظر و متوقف بر آیین نامه جدید نباشد و آیین نامه گذشته را دنبال نمایند و با تایید و تصویب شورای شهر آیین نامه جدید ابلاغ خواهد شد.
   دانایی در ادامه در خصوص بودجه مطالبی را بیان کرد و گفت: بحث بودجه های 5 درصد طبق جمع آوری نظرات مردم و اعضای شورای محلات بر اساس اولویت هر محله طرح و عملیاتی خواهد شد. وی همچنین از اختصاص بودجه بیشتر شورای محلات در حاشیه شهر خبر داد.

   تعداد بازدید: 440
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,117,197
  تعداد بازدید امروز : 402
  تعداد بازدید دیروز : 1,825
  آخرین به روزرسانی : 1401/02/04 12:39
 • پیوند های مرتبط
  سامانه ارزیابی فرهنگی و اجتماعی - سافا
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  سازمان جهانی ارزیابی تاثیر
  سازمان ارزیابی تاثیر اجتماعی فرهنگی تهران
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری 
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد