• بخشهای خبری
  • اخبار پر بازدید
  • تازه ترین خبرها
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 431
   کد: 151582
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
   در سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد محقق شد

   تشکیل کارگروه اجتماعی و فرهنگی مناطق حاشیه نشین شهر مشهد

   به گزارش واحد رسانه گروه برنامه ریزی و توسعه سازمان اجتماعی و فرهنگی، اولین جلسه کارگروه مناطق پیرامونی و کم برخوردار (حاشیه نشینی) در منطقه سه شهرداری مشهد در روز شنبه مورخ 22 اردیبهشت ماه 1397 برگزار گردید.
   تشکیل کارگروه مناطق حاشیه نشین

   به گزارش واحد رسانه گروه برنامه ریزی و توسعه سازمان اجتماعی و فرهنگی، اولین جلسه کارگروه مناطق پیرامونی و کم برخوردار (حاشیه نشینی) در منطقه سه شهرداری مشهد در روز شنبه مورخ 22 اردیبهشت ماه 1397 برگزار گردید. در این جلسه که با حضور مسئولین فرهنگی منطقه، اعضای گروه برنامه ریزی و توسعه سازمان اجتماعی و فرهنگی، نمایندگان شورای اجتماعی محلات منطقه سه و همچنین فعالین مردمی برگزار گردید، بر اهمیت توجه هر چه بیشتر به محدوده‌های پیرامونی و کم برخوردار شهر مشهد (حاشیه شهر) با توجه به وجود مساحت و جمعیت زیاد و همچنین ویژگی‌های متفاوت کالبدی، اقتصادی، اجتماعی - فرهنگی این محدوده از شهر تاکید شد.
   این کارگروه که با تاکید بر مباحث اجتماعی و فرهنگی در سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد ایجاد گردیده است، هدف اصلی خود را در بررسی و احصاء مهم‌ترین دغدغه‌ها و آسیب‌های اجتماعی محدوده‌ها، بررسی اقدامات گذشته، شناسایی ظرفیت‌های کالبدی، اجتماعی، NGO ها، فعالین مردمی و پیشنهادات مسئولین و شهروندان هر محدوده دنبال می کند تا پس از بررسی موارد ذکر شده با مشارکت و نظر خواهی شهروندان و اساتید دانشگاهی بتوان برنامه ریزی‌های لازم صورت پذیرد.
   در اولین جلسه از این کارگروه هر یک از اعضا دیدگاه خود را نسبت به اقدامات موثر در محدوده حاشیه شهر بیان نمودند و در نهایت مقرر گردید آسیب‌های اجتماعی و سایر دغدغه‌های ذکر شده منطقه سه همراه با پیشنهادات از طرف معاون فرهنگی منطقه به صورت مکتوب به گروه برنامه ریزی و توسعه سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد ارائه گردد تا پس از انجام این فرآیند در سایر مناطق بتوان در جلسه ای که با حضور سایر مدیران شهری برگزار می شود، برنامه ریزی و تصمیمات قطعی اتخاذ گردد.   تعداد بازدید: 431
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,117,164
  تعداد بازدید امروز : 369
  تعداد بازدید دیروز : 1,825
  آخرین به روزرسانی : 1401/02/04 12:39
 • پیوند های مرتبط
  سامانه ارزیابی فرهنگی و اجتماعی - سافا
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  سازمان جهانی ارزیابی تاثیر
  سازمان ارزیابی تاثیر اجتماعی فرهنگی تهران
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری 
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد