• بخشهای خبری
  • اخبار پر بازدید
  • تازه ترین خبرها
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 195
   کد: 144700
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
   در چهارمین نشست هم اندیشی مدیریت شهری با سمن ها مطرح شد.

   ضرورت تهیه پیوست زیست محیطی برای ارتفاعات جنوب

   چهارمین نشست هم اندیشی مدیریت شهری با سازمان های مردم نهاد برگزار شد. در این جلسه که به میزبانی دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری با موضوع پروزه های ارتفاعات جنوب و با حضور سمن های حوزه محیط زیست شهر و استان برگزار شد.
   نشست هم اندیشی مدیریت شهری با سمن ها

   به گزارش واحد رسانه دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری، چهارمین نشست هم اندیشی مدیریت شهری با سازمان های مردم نهاد برگزار شد. در این جلسه که به میزبانی دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری با موضوع پروژه های ارتفاعات جنوب و با حضور سمن های حوزه محیط زیست شهر و استان برگزار شد.
   در این جلسه ابتدا جناب آقای عباس زاده مدیر طرح ساماندهی حریم کلانشهر مشهد، گزارشی از مطالعات انجام شده در خصوص حریم شهر ارائه نمود. ایشان همچنین از افزایش 3 برابری حریم شهر مشهد با ابلاغ طرح جامع خبر دادند.

   سپس جناب مهندس محسنیان معاون مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از مطالعات انجام شده در خصوص پروژه کمربند جنوبی مطالبی را ارائه نمودند و با بیان اینکه این طرح براساس مطالعات دقیق شبیه سازی شده انجام شده است، اشاره کردند: این پروژه بر اساس معیارهایی نظیر جمعیت پیش بینی شده افق طرح جامع و افزایش سرانه مالکیت خودرو پیشنهاد گردیده است.
   در ادامه جناب دکتر ناصری رئیس دانشکده منابع‌ طبیعی و محیط‌ زیست دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه اجرای کمربند جنوبی به دلیل پیشرفت فیزیکی، توجیه غلطی است، گفت: کار مدلسازی دقیق و درست است اما در مسایل اجتماعی قرین به صحت نیست، تفکر مهندسی ما می‌خواهد مسائلی که ماهیتا اجتماعی یا محیط‌زیستی هستند را به مثابه یک فرمول ریاضی حل کند.
   پس از آن کامران وثوق مشهدی، سرپرست مدیریت حریم و ارتفاعات جنوبی شهرداری مشهد، بر ضرورت بررسی همه مسایل حریم و محدوده شهر مشهد در کنار هم تاکید کرد وی با اشاره به اینکه باید اجازه داد مردم تصمیم‌سازی کنند، گفت: خوب است با مشارکت مرجعی بی‌طرف که از دانش کامل برخوردار بوده و علاوه بر انتقاد، راهبرد نیز ارائه می‌کند، به پیوست زیست محیطی رسید. به طوری‌که نه تنها نقطه ضعف‌های موجود پوشش داده شود، بلکه راهگشای مسیر نیز باشد.
   در ادامه نیز برخی از نمایندگان سمن ها نکاتی را در خصوص پروژه کمربند جنوبی ارائه نمودند.


   اخبار این نشست را در سایت های خبری ببینید:

   روزنامه شهرآرا:

   خبرگزاری فارس:

   خبرگزاری شهرداری مشهد:

   https://news.mashhad.ir

    

   تصاویر نشست در گالری تصاویر

   تعداد بازدید: 195
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,117,114
  تعداد بازدید امروز : 319
  تعداد بازدید دیروز : 1,825
  آخرین به روزرسانی : 1401/02/04 12:39
 • پیوند های مرتبط
  سامانه ارزیابی فرهنگی و اجتماعی - سافا
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  سازمان جهانی ارزیابی تاثیر
  سازمان ارزیابی تاثیر اجتماعی فرهنگی تهران
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری 
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد