• بخشهای خبری
  • اخبار پر بازدید
  • تازه ترین خبرها
  •  
   منبع خبر : فرهنگشهر
   تعداد بازدید: 137
   کد: 143225
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   دبیر اجرایی غرفه معاونت فرهنگی شهرداری در نمایشگاه پژوهش خبر داد:

   رونمایی از طرح باشگاه پژوهشگران افتخاری محله

   دبیر اجرایی غرفه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس در نمایشگاه پژوهش و فناوری از رونمایی از طرح باشگاه پژوهشگران افتخاری محله در این نمایشگاه خبر داد و گفت: این طرح، سهم به سزایی را در بحث پژوهش شهری خواهد داشت.
   هفته دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار- غرفه دفتر مطالعات

   به گزارش فرهنگشهر، دکتر احمد رمضانی با تشریح فعالیت های معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در هجدمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار ما اظهارداشت: امسال این معاونت بر خلاف سال ای گذشته، حضور پرشوری را در نمایشگاه پژوهش داشته و به نظر بسیاری از صاحب نظران، غرفه این معاونت بسیار پر قدرت حاضر شده است.

   وی با بیان این که در نمایشگاه امسال بحث پژوهش در کنار موضوع نوآوری همانند طرح کافه ایده، دیده شده است، افزود: در سال جاری، تمامی گزارشات، پژوهش ها، تجارب جهانی، کتاب و نسخه های چاپی در حوزه پژوهش این معاونت به نمایش گذاشته شده است.

   دبیر اجرایی غرفه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس در نمایشگاه پژوهش و فناوری با اشاره به برنامه های متنوعی که برای گروه های مختلف علمی در این نمایشگاه دیده شده است، عنوان کرد: در همین راستا طی روزهای اخیر ویژه برنامه های مختلفی برای اساتید و دانشجویان گروه جغرافیا و تاریخ و همچنین گروه های پژوهشگری اجتماعی برگزار شده است.

   وی از برپایی سلسله جلساتی با عنوان« آیا پژوهش ها به کار می آید؟» در خلال برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش یادآورشد: در این جلسات اساتیدی همچون دکتر وزیری، جوادی، اکبری، مدرسی، عباس زاده، سالار و حیدری حضور داشته و به بحث و و بررسی در این زمینه پرداختند.

   رمضانی همچنین با اشاره به حضور دبیرخانه پیوست فرهنگی و اجتماعی در این نمایشگاه اضافه کرد: تمامی اقدامات صورت گرفته در حوزه پیوست اجتماعی در این مجموعه به خوبی به آن توجه شده است و علاقه مندان زیادی به این مجموعه مراجعه کردند.

   وی ادامه داد: همچنین دبیرخانه شورای اجتماعی محلات در حوزه کارهای عملیاتی در خصوص سند توسعه محله های شهر و نیز مبحث مهم کارآفرینی ورودی جدی به نمایشگاه پژوهش داشته اند.

   دبیر اجرایی غرفه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد مقدس در نمایشگاه پژوهش و فناوری با اشاره به برنامه های سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد در این نمایشگاه عنوان کرد: رونمایی از پایگاه رویدادها و همچنین پایگاه دانش از جمله مهم ترین فعالیت های این حوزه در نمایشگاه هجدهم بوده است.

   وی همچنین پای کار آمدن دبیرخانه شهروندی را از دیگر جلوه های ارتباط با پژوهشگران عرصه های مختلف دانست و متذکرشد: عضو گیری از پژوهشگران محله یکی از اتفاقات خوب نمایشگاه امسال بود که به همت این معاونت به ثمر نشست.

   رمضانی از برگزاری «جشنواره ایده‌های برتر در توسعه گردشگری» همزمان با هفته پژوهش توسط مدیریت امور گردشگری و زائران شهرداری مشهد مقدس خبر داد و خاطرنشان کرد: این حوزه از این طریق فرصتی را برای ایده‌پردازان فراهم کرد تا از علاقه‌مندان دعوت کند ضمن پر کردن فرم مربوطه واقع در سایت گردشگری و زیارت، به جمع ایده‌پردازان در غرفه کافه ایده بپیوندند تا در کنار هم زنجیرهای توسعه را بگسلیم.

   وی بیان کرد: تمامی ایده‌ها در صورتی که قدرت اجرایی شدن داشته باشند با هماهنگی و همکاری افراد ایده‌پرداز عملیاتی خواهد شد و پس از اعلام نظر تیم داوری به برترین ایده‌ها جوایزی نفیس اهدا خواهد شد.

   تعداد بازدید: 137
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,117,132
  تعداد بازدید امروز : 337
  تعداد بازدید دیروز : 1,825
  آخرین به روزرسانی : 1401/02/04 12:39
 • پیوند های مرتبط
  سامانه ارزیابی فرهنگی و اجتماعی - سافا
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  سازمان جهانی ارزیابی تاثیر
  سازمان ارزیابی تاثیر اجتماعی فرهنگی تهران
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری 
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد