• بخشهای خبری
  • اخبار پر بازدید
  • تازه ترین خبرها
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 229
   کد: 104900
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۵/۱۴
   هفدهمین نشست شورای راهبری پیوست فرهنگی و اجتماعی برگزار شد

   بررسی پیوست فرهنگی و اجتماعی پروژه سرمایه گذاری آفتاب پارک جنگلی طرق

   هفدهمین جلسه شورای راهبری پیوست فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در روز پنجشنبه مورخ 14 مردادماه 1395 برگزار گردید. در این جلسه به بررسی پیوست فرهنگی پروژه آفتاب پرداخته شد.
   هفدهمین نشست شورای راهبری پیوست فرهنگی و اجتماعی

   در ابتدای جلسه جناب آقای شعرباف گزارشی از کلیت دستور کار و تفکیک پروژه آفتاب از پروژه پارک طبیعت و سلامت، ویژگی های پروژه های آفتاب به لحاظ قرارداد و اظهارات نماینده محترم سرمایه گذار و... ارائه کردند. سپس آقای نامی پیوست نگار محترم پروژه سرمایه گذاری آفتاب به ارائه گزراش از پیوست فرهنگی تهیه شده پرداختند. در ادامه جناب آقای جلیلی به این مساله اشاره کردند که این جلسه به منظور بررسی پیوست فرهنگی و اجتماعی فاز صفر پروژه آفتاب برگزار شده است که از آن به الزامات فرهنگی و اجتماعی تعبیر می شود. این الزامات بیانگر سیاست گذاری های کلی پروژه در حوزه فرهنگی و اجتماعی است. پیوست فرهنگی و اجتماعی پس از فاز یک و با وجود تمام طراحی ها و ریز متره ها بررسی خواهد شد.
   در ادامه جناب آقای مزجی با تاکید بر اهمیت موضوع فرهنگ و به ویژه پیوست فرهنگی و اجتماعی برای پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری بر علاقه سرمایه گذار به خدمت به امام رضا ع اشاره کردند و از تلاش انجام شده برای کمک به سرمایه گذار در این مسیر گفتند. رئیس سازمان سرمایه گذاری واگذاری مشارکت های اقتصادی به مردم را توسعه امر فرهنگی دانسته و آن را در مسیر تبعیت از فرامین رهبری برشمردند.
   در ادامه جلسه اعضای حقیقی شورای راهبری به بیان نظرات پرداختند. آقایان فیاض و وکیلی پیوست فرهنگی و اجتماعی تهیه شده را ناقص دانسته و اطلاعات ریزتری از پروژه مطالبه کردند. تاکید بر نوع معماری هتل، ارتباط با محلات اطراف، مسائل مهم در شهرک سازی، آسیب نگاه عبوری به مشهد، میزان تراکم ابنیه و نسبت آن با بافت پیرامونی، نیاز به توپولوژی طرح و بررسی میزان تناسب با بافت و شهر از جمله نکات ایشان بود.
   پس از آن نمایندگان معاونت برنامه ریزی و توسعه، مرکز طراحی پروژه های شهری به ارائه نظرات پرداختند. آقای گوهری به تعیین تکلیف ستون ها، عدم اشاره پیوست نگار به قلمروهای شورای راهبری، اهمیت عدم تداخل جداره گذاری ها با پارک حاشیه ای، شناسایی پیامدهای مثبت و منفی مجتمع تجاری اشاره کردند.
   جناب آقای شرکا نماینده سرمایه گذار پروژه آفتاب با ارائه نکاتی نظرات خود را بیان کردند: هدف آقای ثابت از این پروژه به هیچ عنوان مالی نیست بلکه احیای پارک است. کاربری های پیشنهادی ما بر اساس طراح های فرادست است. خط آسمان را رعایت کرده ایم و حداکثر 5 طبقه هتل داریم. در خصوص 88 هکتار هیج ادعایی نداریم و طرح مصوب شهرداری را اجرا خواهیم کرد.در پایان آقای شعرباف با اشاره به اینکه بررسی های اولیه ای با پیوست نگار و نماینده سرمایه گذار صورت گرفته است الزامات پیشنهادی فرهنگی و اجتماعی برای پروژه را قرائت کردند.


   تعداد بازدید: 229
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 999,308
  تعداد بازدید امروز : 76
  تعداد بازدید دیروز : 213
  آخرین به روزرسانی : 1399/07/21 13:21
 • پیوند های مرتبط
  سامانه ارزیابی فرهنگی و اجتماعی - سافا
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  سازمان جهانی ارزیابی تاثیر
  سازمان ارزیابی تاثیر اجتماعی فرهنگی تهران
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری 
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد