• ارزیابی تاثیر اجتماعی و فرهنگی پروژه ها و سیاست های شهری

   دفتر مطالعات فرهنگی واجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری شهرداری مشهد تاکنون اقدام به تهیه پروژه های پیوست فرهنگی و اجتماعی و الزامات فرهنگی و اجتماعی نموده است. پروژه هایی که از حیث موضوع محوری و موضع محوری قابل تفکیک می باشند. پروژه های الزامات فرهنگی و اجتماعی به تهیه الزامات پروژه های تیپ (به عنوان مثال بلند مرتبه سازی های تمام شهر، پروژه های تجاری و مگامال های تمام شهر) اقدام می نماید اما در پروژه های پیوست فرهنگی و اجتماعی براساس موضع و ویژگی های مکانی هر پروژه به بررسی مسائل اجتماعی و فرهنگی بافت زمینه ای آن پرداخته می شود. تاکنون با وجود چندین سال فعالیت جدی در این حوزه در شهرداری  مشهد به نظر میرسد به بلوغ مناسبی در ارزیابی های فرهنگی و اجتماعی پروژه های شهری دست یافته ایم و البته با استفاده از این تجربیات باید ایرادات کار را برطرف نموده و مطالعات و توصیه های عمیق تر و همه جانبه تری از اثرات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها با تاکید بر هویت اسلامی ایرانی و بومی خود داشته باشیم.

   شهرداری مشهد تا کنون اقدام به تهیه 8 پروژه پیوست فرهنگی و اجتماعی و 8 پروژه الزامات فرهنگی و اجتماعی نموده است. لیست این پروژه ها به شرح ذیل می باشد. لیست پروژه های الزامات فرهنگی و اجتماعی و پیوست های فرهنگی و اجتماعی تهیه شده را می توانید از لینک ذیل دریافت نمایید.


     

   الزامات فرهنگی و اجتماعی پروژه های شهری                                                  پیوست فرهنگی و اجتماعی پروژه های شهری

        

   تعداد بازدید :1221
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,034,172
  تعداد بازدید امروز : 156
  تعداد بازدید دیروز : 121
  آخرین به روزرسانی : 1400/10/25 08:03
 • پیوند های مرتبط
  سامانه ارزیابی فرهنگی و اجتماعی - سافا
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  سازمان جهانی ارزیابی تاثیر
  سازمان ارزیابی تاثیر اجتماعی فرهنگی تهران
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری 
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد