• بخشهای خبری
  • اخبار پر بازدید
  • تازه ترین خبرها
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 79
   کد: 98002
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
   عدم پاسخگویی نهاد مطالعات در خصوص روند اجرایی شرح خدمات تهیه شده برای پیوست فرهنگی طرح تفصیلی

   شرح خدمات پیوست فرهنگی طرح تفصیلی تدوین شد.

   تشکیل کارگروهی متشکل از متخصصین حوزه های فرهنگی-اجتماعی و شهرسازی، قلمروها و معیارهای پیوست فرهنگی اجتماعی در مقیاس طرح تفصیلی تدقیق شده تا انجام مطالعه پیوست، به طور مطلوب و بدون ابهام میسر گردد.
   شرح خدمات پیوست فرهنگی طرح تفصیلی تهیه شد

   پیوست فرهنگی اجتماعی به عنوان یکی از محورهای مورد تأکید شورای شهر مشهد، مدتی است که در کنار انجام مطالعات پروژه های شهری مطرح بوده و سطحی از پروژه ها ملزم به ارائه گزارش پیوست فرهنگی اجتماعی برای اجرا شدن پروژه می باشند.

   به منظور سنجش آثار فرهنگی و اجتماعی توسعه شهری، نیاز به شاخص ها و معیارهایی است که شورای راهبری پیوست فرهنگی اقدام به تهیه و تصویب آنها در مقیاس تک پروژه های شهری نموده است. از طرفی طرح تفصیلی شهر مشهد که مراحل پایانی تدوین خود را در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری می گذراند، از مهمترین اسناد توسعه ای است که طی 10 سال آینده بیشترین تأثیر کالبدی را بر پیکر شهر خواهد گذاشت، از این رو و نظر به اهمیت ارزیابی این طرح از زاویه فرهنگی اجتماعی و پیشگیری از آثار سوء احتمالی و تقویت آثار مثبت، تهیه پیوست فرهنگی اجتماعی طرح تفصیلی در دستور کار قرار گرفت.
   اما ماهیت، ادبیات و مقیاس متفاوت طرح تفصیلی با سایر پروژه های شهری، مانع از آن شد تا قلمروها و معیارهای مصوب شورای راهبری بر این طرح منطبق گشته و امکان سنجش آن را فراهم آورد. در نتیجه تصمیم گرفته شد تا با تشکیل کارگروهی متشکل از متخصصین حوزه های فرهنگی-اجتماعی و شهرسازی، قلمروها و معیارهای پیوست فرهنگی اجتماعی در مقیاس طرح تفصیلی تدقیق شده تا انجام مطالعه پیوست، به طور مطلوب و بدون ابهام میسر گردد.
   با این هدف، کارگروه پیش گفته تحت نظر دبیرخانه پیوست فرهنگی و با حضور 8 تن از متخصصان و صاحب نظران فرهنگی اجتماعی و شهرسازی در طی 8 جلسه به بررسی و تحلیل قلمروها و معیارهای شورای راهبری در نسبت با طرح تفصیلی شهر مشهد پرداخته و در نهایت معیارهای مورد نظر به تصویب نهایی اعضای کارگروه رسید.
   پس از تدوین قلمروها و معیارها در کارگروه پیش گفته، متن نهایی شرح خدمات به نهاد مطالعات و برنامه ریزی کلانشهر مشهد نیز ارسال شده است؛ ولی علی‌رغم نامه‌نگاری‌های صورت گرفته هنوز پاسخی نسبت اقدامات لازمه برای تهیه پیوست فرهنگی طرح تفصیلی از نهاد مربوطه دریافت نشده است.
    

    

   تعداد بازدید: 79
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر

 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 326,414
  تعداد بازدید امروز : 422
  تعداد بازدید دیروز : 1,620
  آخرین به روزرسانی : 1397/06/17 18:18
 • پیوند های مرتبط
  سامانه ارزیابی فرهنگی و اجتماعی - سافا
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  سازمان جهانی ارزیابی تاثیر
  سازمان ارزیابی تاثیر اجتماعی فرهنگی تهران
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی پروژه ها و سیاست های شهری 
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد